Archive - 2014

    
Tarih
 • Tümü
 • Oca
 • Şub
 • Mar
 • Nis
 • Mayıs
 • Haz
 • Tem
 • Ağu
 • Eyl
 • Eki
 • Kas
 • Ara

Kasım 3rd

YGS'de Hangi Dersten Kaç Soru Çıkıyor?

Her yıl 2 milyon fazla adayın girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavının (YGS) 2017 yılı için hazırlıkları sürüyor.Büyük bir heyecan içinde hazırlıkların hızlandıran adaylar,YGS de Hangi Dersten Kaç Soru Çıktığını merak ediyor.İşte ayrıntılar;

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart 2017'de yapılacak, sonuçlar Mart 2017'de açıklanacak. YGS başvuruları,4-18 Ocak 2017'de alınacak.

YGS'de ortak müfredata dayalı Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testleri yer alacak. Adaylar, güncel öğretim programlarından sorumlu olacak. Bu yıl YGS'de Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisinden 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru yöneltilecek.

Kasım 2nd

Çıkmış YGS Soruları Ve Cevapları İndir!

2016 ÖSYM YGS Soruları Ve Cevaplarını İndirmek için Tıklayınız

ÖSYM tarafından yapılan ÖSYS sınavına girmeden önce çıkmış sorulara göz atmak, size yeni girecek olduğunuz sınav hakkında deneyim kazandıracaktır. Ayrıca geçmiş senelerde çıkan soruları çözmek sonraki sınavlar için ipucu nitelğinde fikirler verecektir . Bu nedenle yeni ÖSYS Sınavına katılacak adaylarımıza yardımcı olması maksadıyla önceki yıllara ait ÖSYS Sorularını derledik.Şimdiden Tüm Adaylara Hayat Boyu Başarılar Dileriz...

Kasım 1st

YGS Aday Şifresini Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

YGS Aday Şifresi Değiştirme İşlemleri için Tıklayınız

YGS Aday Şifremi Değiştirmek İstiyorum Ne Yapmam Gerekiyor? Şifrenizi aldıktan sonra (https://ais.osym.gov.tr/) adresinen giriş yapınız (TC. Kimlik No + Şifreniz)

İlk girişinizse şifre değiştirme sayfası doğrudan açılır, eğer daha önce girdiyseniz sağ menüdeki Şifre Değiştir‘e tıklayınız.

YGS Aday Şifresini Nasıl Öğrenebilirim?

ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için sistemde daha önceden tanımlanmayan adaylar için Başvuru Merkezlerinden yapılan başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi ücretsiz olarak verilmektedir.

YGS Aday Girişi Yapmak için Tıklayınız

Bu şifre, adayın sisteme ilk girişinde aday tarafından bizzat değiştirilir. Bu şifreler geriye dönüşümsüz olarak ve kriptolu olarak sistemimizde tutulmaktadır. İlgili adaydan başkasının şifreyi bilmesi, görmesi ve edinmesi mümkün değildir.Almış olduğum ÖSYM Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım? ÖSYM Aday Şifresi Öğrenme İşlemleri...

YGS Aday Şifremi Unuttum / Kaybettim ! Ne Yapabilirim?

YGS Aday Şifresi Edinmek için Buraya Tıklayınız

ÖSYM aday şifremi unuttum ne yapmalıyım? ÖSYM YGS şifremi nasıl edinebilirim? YGS giriş belgesi dökümünü nasıl alabilirim?

2017-YGS Sınav Giriş Belgesi Belge Edinmek için Gerekli Olan “Aday Şifresini” Kaybeden/Unutan Adaylar için Tüm Merak Edilenler ve Cevapları ygs2016.net'te...

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2017-YGS) başvuran adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren 2017-YGS Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 12 Mart 2017 tarihinde saat 14.00’den itibaren ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden edinilmektedir.

YGS Başvuru Formu Örneği

YGS Başvuru Formu Örneği İndirmek için Tıklayınız

YGS Aday Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Aşağıda YGS Başvuru Formu Örneği Verilmiştir.Aday Başvuru Formundaki bilgi alanlarının doldurulmasına ilişkin açıklamalar "YGS Başvuru Formu Nasıl Doldurulacak?" başlıklı yazımızda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Bu açıklamaları dikkatle okuduktan sonra formu doldurma işlemine geçmenizi tavsiye ediyoruz. Yapacağınız yanlışlıklardan doğacak sonuçların bütün sorumluluğu size ait olacaktır. Formun doldurulması, başvuru işleminin kolay ve yanlışsız yapılmasına yardımcı olacağı için yazınızın okunaklı olması gereklidir. Form, tükenmez kalem veya dolma kalemle doldurulacaktır

YGS Başvuru Formu Nasıl Doldurulacak?

YGS Başvuru Formu Almak için Buraya Tıklayınız

YGS Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? YGS Başvurularının en önemli detaylarından olan YGS Başvuru Formunun Nasıl Doldurulacağını Anlatacağız... Adayların bilgilerini doğru doldurabilmesi açısından bilgi amaçlı hazırladığımız sayfamızı dikkatlice incelerseniz size işlemlerinizde kolaylık sağlayacaktır.

YGS Başvuru Formu Nereden Alınacak

Adaylar, ÖSYS-YGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilirler. Ayrıca kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

YGS’ye ilk defa başvuracak olan adaylar için başvuru formlarına dair bilgilendirme yapmak istiyoruz. Bu formlar, başvuru merkezleri tarafından verilmemektedir. Öğrenciler bu formları Ocak ayında (başvuruların başladığı tarih) (http://www.osym.gov.tr) adresine girip, tercihler kısmından edinebilirler.

YGS Başvuru Formu İndirmek için Tıklayınız

Ekim 31st

YGS Başvuru Kılavuzu 2017 İndir!

YGS Başvuru Kılavuzu 2017 İndirmek için Tıklayınız

2017 - ÖSYS Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS 2017) başvuru kılavuzu indirmek ve YGS başvurunuzu yapacağınız sayfa için tıklayınız.2017 YGS kılavuzu indir...

YGS 2017 başvuru tarihleri açıklandı.ÖSYM 2017 YGS başvuru tarihleri ne zaman? İşte ÖSYM YGS başvuru tarihleri.12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2017-YGS) ve sınavsız geçiş için başvuruların alınma tarihi 4-18 Ocak 2017'dır.

Geçen yıl sınava yurt içinden başvuranlar, YGS'ye girmeleri takdirde 60 lira, sınavsız geçişi tercih edenler 15 lirayı, kılavuzda belirtilen bankalara elden ya da internet aracılığıyla yatırmışlardı.

Başvuru, ücret yatırılmadan yapılmayacak

YGS Başvuruları Nasıl Yapılıyor 2018?

2018-ÖSYS'ye başvurmak isteyen adayların yapacakları işlemler aşağıda sıralanmıştır:

a) 2018-ÖSYS Kılavuzuna Erişim:

2018-ÖSYS\ye başvurmak isteyen adaylar, 2018-ÖSYS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden erişebilirler veya başvuru merkezlerine örnek olarak gönderilen basılı kılavuzu inceleyebilirler.

2018 YGS BAŞVURU KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

2018 YGS BAŞVURU İŞLEMLERİNİ YAPMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

b) Başvuruların Nasıl Yapılacağının Belirlenmesi :

Başvurular,aşağıdaki şekilde de görüldüğü gibi belirtilen şekilde yapılacaktır:

2016 2017 YGS Taban Puanları ÖSYM

2017 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler ÖSYM tarafından yayınlandı. Buna göre En Küçük ve En Büyük Puanlar nasıl oluştu? ÖSYM Tarafından yayınlanan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgileri Haberimizdeki bağlantılardan öğrenebilirsiniz. ÖSYM tarafından yayınlanan bildiriye göre En Küçük ve En Büyük Puanlar sıralamasını ygs2017.net sitemizdeki bağlantılardan öğrenebilirsiniz. ÖSYM tarafından yayınlanan ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler için Tıklayın...

2016 2017 YGS TABAN PUANLARI ÖSYM ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 YGS Tarihi OSYM

2017 YGS Tarihi Ne Zaman? 2017 YGS LYS Sınav ve Başvuru Tarihi OSYM Tarafından Açıklandı mı? ÖSYM Başkanlığı, 2017 Yılına ait Sınav Takvimini yayınladı. Yayınlanan 2017 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ise en çok merak edilen ÖSYM YGS Sınavı ve ÖSYM LYS Sınavı oldu.2017 YGS LYS Sınav ve Başvuru Tarihleri Açıklandı Tıklayın...

İşte ÖSYM Sınav Takvimi 2017 YGS LYS Başvuru ve Sınav Tarihleri:

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınav tarihi 12 Mart 2017’te yapılacak. (Başvuru Tarihi Ocak 2017)

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ise 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihleri arasında iki hafta sonu toplam 5 oturumda yapılacak (LYS Başvuru Tarihleri 4-17 Nisan 2017)

Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) 2017-LYS4 10 Haziran 2017

YGS 2017 Sınavı Ne Zaman?

YGS 2017 Tarihi Ne Zaman? ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılacak olan sınavların tarihleri belirlenerek ÖSYM 2017 Sınav Takvimi ile adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Sınavlara başvuru tarihleri belirlendiğinde Takvim üzerinde bu bilgiye de yer verilecek, Takvim güncel gelişmelere göre yenilenebilecektir. Bu nedenle ilgililerin sık sık Takvim bilgilerini kontrol etmeleri tavsiye edilir. ÖSYM 2017 Sınav Takviminin belirlenmesinde, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) öncelik verilmiştir.Buna göre;

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart 2017'de yapılacak, sonuçlar 28 Mart 2017'de açıklanacak. YGS başvuruları,4-18 Ocak 2017'de alınacak.

2017 ÜNİVERSİTE SINAVLARI

Yüksеköğrеtіmе Gеçіş Sınavı (YGS) : 12 Mart 2017

YGS Hakkında Detaylı Bilgi

YGS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1.SORU : YGS ne demektir?

YGS: Yükseköğretime Geçiş Sınavı demektir

2.SORU :YGS puanı ile hangi bölümler tercih edilebilecektir?

Şu an elinizdeki YGS sonuç belgesi ile tercih yapılmayacaktır. Çünkü sınav süreci LYS’den sonra tam anlamıyla tamamlanmış olacaktır. Üniversite tercihleri Temmuz ayının 2. haftasından sonra yapılacaktır.

3.SORU : YGS puanlarına AOBP (Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı) eklenmiş midir?

YGS Nedir?

YGS yüksek öğretime geçiş sınavıdır. Üniversiteye geçişte ikinci aşama sınavı LYS ‘ye girmeye barajı aşarak hak kazandırır ve LYS puanının %40’ını oluşturur. YGS ile girilebilecek 4 yıllık ve 2 yıllık bölümler vardır.

YGS 6 sınavdan mı oluşmaktadır?

Hayır. YGS tek bir sınavdır. Fakat bu sınav sonucunda 6 farklı puan türü geldiği için bazı adaylar puanları sınav zannetmektedirler. Halbuki YGS1,2,3,4,5,6 puanları tek bir YGS sınavı sonucunda her adayın alacağı puanlardır.

Peki neden tek bir sınav için 6 farklı puan türü belirlenmiş? Bir tane puan belirleselerdi olmaz mıydı?

Aslında 6 farklı puan türü eski sistemde Sözel, Sayısal ve Eşit Ağırlık puanlarına karşılık gelmektedirler.

YGS1,2 : Sayısal puanla öğrenci alan bölümler içindir.
YGS3,4: Sözel puanla öğrenci alan bölümler içindir.
YGS5,6: TM puanıyla öğrenci alan bölümler içindir.